Ceník povinného ručení by určitě mnoha řidičům, respektive majitelům vozidel hodně pomohl. Bohužel, ceník jako takový vám nabídnout nemůžeme – a nedokáže to ani žádná pojišťovna. Výpočet povinného ručení je totiž podstatně složitější, než aby se dal umístit do jedné tabulky, nebo ceníku.

Nemusíte se však ničeho bát – ceník povinného ručení můžete získat přímo sobě šitý na míru a to takřka bez práce. Jak na to?

Novodobý ceník povinného ručení z kalkulátoru

Místo ceníku si můžete nechat vypočítat, a v přehledné tabulce seřadit, ceny povinného ručení od jednotlivých pojišťoven. Největší výhodou takového ceníku je, že je šitý vám přímo na míru. Ceny opravdu odpovídají přesně vámi zadaným parametrům, ať už jde o objem motoru vozidla, jeho výkon, nebo o váš věk a délku bezeškodného období. Kalkulátor prostě všechny tyto hodnoty vezme a spočítá vám, kolik budete platit.

Jaké údaje budete potřebovat?

Pro získání takového ceníku musíte udělat jen pár věcí. Nejdůležitější je výkon, respektive objem motoru vašeho vozidla. Bez těchto údajů nebude na čem stavě t a výpočet se nepodaří provést.

Cenu dále výrazně ovlivňuje i předešlý průběh pojištění – pokud jezdíte několik let bez nehod, máte nárok na slevu díky bonusu za bezeškodné období. Tento bonus může být i poměrně vysoký, až 60%. To znamená, že místo třeba 6 000 Kč budete platit jen 2 400 Kč.

K dokonalému výpočtu pak budete potřebovat i pár doplňujících údajů, jako je váš věk, bydliště a podobné informace, které u některých pojišťoven výpočet trochu ovlivňují.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Ceník povinného ručení za pár vteřin

Vyplnění údajů do kalkulátoru vám ale nezabere více, než dvě minuty, takže tím získáte představu o ceně povinného ručení od všech pojišťoven velmi rychle a takřka bez námahy. Rozhodně se to vyplatí, abyste se zbytečně neupsali pojišťovně, která vám nabízí zbytečně vysokou cenu.