Trápí vás otázka, jak zrušit povinné ručení? To nejste sami – podobnou otázku si klade čím dál více lidí, protože dnešní doba nahrává změnám poskytovatele povinného ručení. Pojišťovny spolu vedou těžké konkurenční boje, ze kterých my klienti můžeme těžit.

Jak zrušit povinné ručení

Nejjednodušší způsob, jak zrušit povinné ručení, je písemnou formou – pojišťovna však může trvat na dodržení pojistného období. Musíme tedy nalézt skulinky a přesné časové úseky, ve který lze zrušit povinné ručení bez ohledu na to, co si pojišťovna přeje a nepřeje.

První možnost máme vždy 2 měsíce po sjednání povinného ručení. To je doba, ve které se můžeme rozhodnout, jestli je naše nové povinné ručení opravdu výhodné. Pokud narazíme na lepší nabídku, můžeme v těchto 2 měsících poslat na pojišťovnu výpověď.

Druhá možnost se nám naskytne vždy ke konci pojistného období, které zpravidla trvá jeden rok. Musíme si jen dát pozor na to, abychom výpověď poslali včas, nejpozději 6 týdnů před koncem pojistné doby.

Jak zrušit povinné ručení na vozidlo, které už nemáme?

S vozidlem se může stát leccos – můžeme ho prodat, někdo nám ho může odcizit, nebo třeba nabourat. V takových případech chceme také vědět, jak zrušit povinné ručení. Tentokrát k tomu budeme potřebovat nějaké dokumenty:

-          Pokud je vozidlo odcizeno, bude pojišťovna požadovat protokol o odcizení, který nám předá Policie.

-          Je-li vozidlo zničeno, pojišťovna se spokojí s vyškrtnutím vozidla z registru.

-          Prodáme-li vozidlo, pojišťovně předložíme kopii kupní smlouvy, nebo kopii velkého technického průkazu, ve kterém je vidět jméno nového majitele vozidla.

Jak vidíte, možností, jak zrušit povinné ručení, je opravdu hodně. Ne všechny jsou opravdu dostupné vždy a všem, ale nezapomeňte – jednou do roka máte vždy šanci pojištění zrušit bez jakýchkoliv problémů.