Každému výběru povinného ručení by měla přecházet kalkulace – co nás bude povinné ručení vlastně stát, respektive, nešlo by to někde levněji?

Kalkulace povinného ručení

Díky kalkulaci můžeme zjistit, že námi vybrané povinné ručení je zbytečně drahé. Případně můžeme teprve až na základě kalkulace vybírat pojišťovnu, u které se necháme pojistit. Samozřejmě, ne každý chce za každou cenu to nejlevnější pojištění, ale pro většinu řidičů je právě úspora tím nejdůležitějším.

Kalkulace povinného ručení je nejpohodlnější pomocí automatického online kalkulátoru. Ten na základě zadaných informací vypočte, jakou cenu budeme platit za povinné ručení u všech pojišťoven na trhu, respektive u těch, které spolupracují se zprostředkovatelem, který daný kalkulátor provozuje.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Díky tomu, že kalkulátory jsou různé, jsou i různé ceny, které vypočtou – je to dáno tím, že každý zprostředkovatel má nastavenou trochu jinou spolupráci s pojišťovnami.

Kalkulace povinného ručení je otázka minuty

Největší výhodou je ale to, že kalkulace jsou bezplatné a nestojí nás ani čas. Prostě zadáme pár důležitých údajů a už se můžeme těšit z výsledku, kterým je zpravidla přehledná tabulka s cenami povinného ručení od mnoha pojišťoven. Výběr nejlevnějšího pojištění je pak snadný, stejně jako určení pojišťoven, které můžeme prozkoumat detailněji, protože nabízí ještě snesitelnou cenu.

Co je potřeba před kalkulací znát

Kalkulace povinného ručení probíhá na základě několika důležitých údajů. Prvním z nich je objem motoru vozidla, respektive jeho výkon. Tento parametr se používá pro výpočet základní sazby.

Nejvíce pak cenu ovlivňuje výše bonusu za bezeškodné období – ten může být až 60 %, což u povinného ručení za 7 000 Kč znamená úsporu 4 200 Kč, takže platit budeme jen 2 800 Kč.

Pro kalkulaci je důležitý i věk majitele vozidla a pojišťovny zajímá i to, jestli využíváte zimní pneumatiky v daném období, nebo nikoliv.