Většina lidí krátkodobé povinné ručení vůbec nikdy nevyužije, ale pro některé jde o nejvýhodnější variantu v některých specifických situacích. Jak krátkodobé povinné ručení vypadá a na jak dlouho ho lze sjednat, si teď řekneme.

Krátkodobé povinné ručení se může hodit

Situací, vek kterých se může krátkodobé povinné ručení hodit, je vícero. Pro představu:

-          Může jít pojištění doby, kterou potřebujeme k prodeji vozidla.

Krátkodobé pojištění využijeme ale všude tam, kde se nám nevyplatí sjednávat pojištění na celý rok. Vyjdou nám pojišťovny vstříc?

Naštěstí ano – většina pojišťoven toto pojištění nabízejí, i když se jím nikterak nechlubí. Pojišťovny nabízejí různě dlouhá krátkodobá pojištění – nejkratší nalezneme už na 14 dní, což by mělo stačit i těm „nejnáročnějším“ klientům.

Zpravidla je však krátkodobé pojištění alespoň na měsíc, přičemž za tento měsíc zaplatíte 1/12 celoročního pojistného, nebo více (záleží na pojišťovně).

Krátkodobé povinné ručení je lepší než nic

Pokud se domníváte, že je lepší být chvíli nepojištěný, než sjednávat krátkodobé povinné ručení, velmi se pletete. Dokonce bychom bez váhání strčili ruku do ohně za to, že jakékoliv celoroční pojištění je lepší, než jedinkrát vyjet s nepojištěným vozidlem na silnici.

Rizika, která vyvolává jízda bez povinného ručení, jsou totiž obrovská – od sankce od České kanceláře pojistitelů, přes pokutu od Polici ČR, až po plné hrazení jakkoliv vysoké škody, kterou nepojištěným vozidlem způsobíme.

Pokud tedy víte, že budete mít vozidlo jen týden, určitě využijte krátkodobé povinné ručení, protože zaplatíte maximálně pár stovek, přičemž následky neuzavření tohoto pojištění budou na desetitisících korun teprve startovat.

Je možné, že pro krátkodobé povinné ručení budete muset navštívit pobočku pojišťovny, protože nejde o úplně standardní produkt.