Zatímco nejlevnější povinné ručení se dá najít poměrně snadno, tak nejlepší povinné ručení je opravdový oříšek. Co je vůbec nejlepší povinné ručení? Jak ho najít? V jeho hledání vám pomůže jediné – zamyšlení se, co je pro vás nejlepší.

Nejlepší povinné ručení znamená pro každého něco jiného

Zatímco jeden řidič preferuje co nejvyšší ochranu, druhý se snaží ušetřit – pro každého bude nejlepší povinné ručení vypadat úplně jinak. Pokud vy chcete najít to své, musíte si ujasnit priority.

Priorita číslo jedna: výše pojistných limitů versus cena

Nejnižší limity u povinného ručení jsou 35 milionů korun. Na první pohled je to opravdu hodně peněz, ale stávají se i dopravní nehody, při kterých dojde ke škodám vyšším – může jít například o zničení drahého vozidla, nebo o škody na zdraví a životech, které jsou často vyšší, než škody materiální.

Proto si musíte rozmyslet, zda jsou pro vás důležité vyšší limity (za což si musíte připlatit), nebo nižší pojistné.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Priorita číslo dvě: služby zdarma

Trochu jiná situace nastává u různých služeb, které pojišťovny dávají zdarma k povinnému ručení. V dnešní době jde zejména o asistenční služby, které jsou v ceně i těch nejzákladnějších pojištění, ale jejich rozsah se pojišťovnu od pojišťovny výrazně liší. To nejlepší povinné ručení si tedy můžete vybrat i podle rozsahu asistenčních služeb.

Podobná situace je u služeb zdarma, které přinášejí vyšší komfort při řešení pojistných událostí. Většina pojišťoven je dnes nabízí, ale některé zdarma a některé za příplatek. I toto může hrát při rozhodování svou roli.

Priorita číslo tři: příplatkové služby

Jak jsme již řekli – pro někoho je nejlepší povinné ručení tím nejlevnějším, druhý potřebuje něco navíc. Druhá skupina řidičů se může rozhodovat i na základě příplatkových služeb, takzvaných připojištění. Některé pojišťovny nabízejí možnost složit si povinné ručení přesně podle vašich představ a jiné zase nabízejí jen pár zvýhodněných balíčků služeb.

Ve zkratce: pokud pro vás není nejlepší povinné ručení synonymem pojištění nejlevnějšího, můžete mít problémy, protože budete muset projít jednotlivé nabídky pojišťoven – cena se porovnává snadno, ale rozsah všech služeb většinou z přehledné tabulky nevyčteme.