Skoro každý by chtěl návod, jak vybrat nejlevnější zákonné pojištění vozidel. Naštěstí takový návod existuje a my se o něj s každým rádi podělíme.

Nejlevnější zákonné pojištění – dva důležité kroky

Sjednání nejlevnějšího zákonného pojištění vozidel (povinného ručení) spočívá ve dvou důležitých akcích – tou první z nich je určení nejlevnější pojišťovny pro nás a náš vůz a tou druhou využití správného způsobu sjednání pojištění.

Je nutné si uvědomit, že nejlevnější zákonné pojištění je pro každého trochu jiné – zatímco náš soused může využívat pojišťovnu A, která je pro něj zdaleka nejlevnější, nám může lepší cenu nabídnout pojišťovna B a pojišťovna A se nám může zdát předražená. Proto rada číslo jedna:

-          Nevěřte tomu, co povídají ostatní, i když to myslí dobře.

Vyzkoušejte porovnání cen

Jasno budete mít až po použití srovnávače cen pojištění. Ten vám, na základě zadaných informací o vás a vašem vozidle, vypočte cenu pojištění, kterou můžete u jednotlivých pojišťoven dostat. Tato sofistikovaná kalkulačka vezme v potaz vše – parametry vozidla i předchozí průběh vašeho pojištění, váš věk a podobně. Proto rada číslo dvě zní:

-          Využívejte kalkulačky povinného ručení. A to i opakovaně, protože pojistný trh se rychle vyvíjí a co je dnes nejlevnější, může být za rok předražené.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Sjednávejte jenom po internetu

Forma sjednání pojištění je neméně důležitá. Už samotné pojišťovny nabízejí za sjednání po internetu slevu kolem 10 %, protože tím pojišťovně snižujeme náklady. Ješté větší rozdíl můžeme vidět u zprostředkovatelů pojištění, kteří se často svou cenou odlišují od pojišťoven o desítky procent, občas až o polovinu.

Nejlevnější zákonné pojištění tedy získáme kombinací správného výběru a správného sjednání. Rada číslo tři:

-          Počítat nechte kalkulačku a sjednávat internet.