Chcete krátkou odpověď na otázku, které je to nejvýhodnější povinné ručení vůbec? To vaše. Bohužel, taková odpověď by nebyla pravdivá, protože odhady odborníků se shodují na tom, že stále drtivá většina českých řidičů využívá předražené povinné ručení. Jak dosáhnout toho, abyste i vy měli nejvýhodnější povinné ručení, si teď ukážeme.

Nejvýhodnější povinné ručení je o správném výběru

Na našem trhu působí 13 pojišťoven, které nabízejí povinné ručení a jen jedna z nich pro vás má tu vůbec nejnižší cenu. Navíc se nedá říct, která pojišťovna to je, protože každá pojišťovna cenu počítá trochu jinak a zatímco u jedné budete mít cenu 3 000 Kč, u druhé třeba i o tisíc korun vyšší, aby vám jedna ze třinácti nabídla i cenu kolem 2 500 Kč. A rozdíly mohou být (a jsou) ještě mnohem větší.

Jak nejvýhodnější povinné ručení najít?

To je správná otázka. My máme i správnou odpověď – využijte kalkulátor. Kalkulátory povinného ručení mezi sebou porovnají ceny povinného ručení od různých pojišťoven na základě vámi zadaných údajů. Vypočtené ceny tedy berou v potaz vaše specifické vlastnosti.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Využitím kalkulátoru naše honba za nejvýhodnějším povinným ručením nekončí. Je potřeba udělat ještě jeden krok.

Nejvýhodnější povinné ručení jedině přes internet

Pokud už máme vybranou pojišťovnu i konkrétní produkt, zbývá nám pojištění sjednat. Že je to triviální? Ano, je, ale pouze pokud využijete správnou metodu. Pro nejvýhodnější povinné ručení musíme použít online sjednání, které pojišťovny samotné zvýhodňují slevami až kolem 10-15 %. To ale není vše. Ještě mnohem výraznější slevu můžeme získat, když využijeme online zprostředkovatele, takzvané srovnávače povinného ručení.

Ty nám ceny nejen porovnají, ale také nám rovnou umožní povinné ručení za tyto ceny sjednat. I sjednání probíhá především online, takže se ani nemusíte plahočit někam na pobočku.