Cena povinného ručení je pro většinu z nás tím vůbec nejdůležitějším kritériem, podle kterého si pojištění vybíráme. Chceme co nejnižší cenu, abychom nenarušovali už tak napnuté rozpočty domácností, nebo prostě proto, že je nám nepříjemné utrácet více, než je potřeba. Povinné ručení ceny navíc často mění, proto je vhodné čas od času popřemýšlet o tom, jestli nám někde nemohou dát cenu lepší.

Ceny jsou prý na absolutních minimech

Dle pojišťoven jsou teď pro povinné ručení ceny na samém dně. Níže už jít nejde, což se dá pojišťovnám věřit i z toho důvodu, že povinné ručení nikdy nebylo nějak výrazně výdělečným produktem, ale spíše nejsnadnějším zaháčkováním klientů – pokud máte v databázi milion klientů s povinným ručením, můžete jim snadno a adresně nabízet další produkty.

Ceny zjistíte v kalkulátorech

Pokud máte podezření, že vaše pojišťovna vám nenabízí tu nejlepší cenu, můžete vyzkoušet kalkulátory – speciálně vytvořené online programy, jejichž jediným účelem je zjistit pro povinné ručení ceny od jednotlivých pojišťoven. V jednom kalkulátoru můžete porovnat produkty i všech pojišťoven naráz, což nám ušetří docela dost času.

Mnoho z nás zjistí, že platíme za povinné ručení ceny nepřiměřené – změna pojišťovny nám může ušetřit až několik tisíc korun ročně.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Jak ceny ovlivnit?

Kromě výběru pojišťovny je také důležitý způsob, jakým pojištění sjednáváme. Pojišťovny dávají slevy za online sjednání a ještě níže jdou s cenou online zprostředkovatelé povinného ručení, tzv. srovnávače.

Neméně důležité jsou i další okolnosti – například výše našeho bonusu, nebo objem motoru vozidla. Tyto parametry můžeme do velké míry ovlivnit, ať už při nákupu vozidla, nebo při opatrné jízdě, při které nebudeme způsobovat byť sebemenší nehody.