Kalkulátor povinného ručení je velmi užitečná věc – vložíte do něj údaje o sobě a svém vozidle a on vám spočítá, jakou cenu u jednotlivých pojišťoven zaplatíte za zákonné pojištění odpovědnosti. Nemusíte tedy ručně porovnávat desítky až stovky nabídek a prostě si jen snadno vyberete pojišťovnu, která vám nabídne nejnižší cenu (nebo jen nízkou cenu a některé zajímavé služby? To už je na vás).

Povinné ručení kalkulátor

Kalkulátor samotný je jednoduchý, tedy alespoň na obsluhu – zadáte do něj důležité údaje a on už si sám poradí. Jaké údaje to ale jsou?

-          Objem motoru vozidla – druhý nejdůležitější parametr, který určuje základní sazby povinného ručení. Čím vyšší objem motoru, tím zpravidla i vyšší cena povinného ručení. Některé pojišťovny mají výjimky – například slevy na vysoké objemy motoru, aby přilákaly movitější klienty (povinné ručení je nejčastější způsob zaháčkování klienta).

-          Výkon motoru vozidla – na našem trhu se vyskytují dvě pojišťovny, které opustily trochu nespravedlivé škatulkování vozidel podle objemu. Ty teď jako základ používají výkon motoru vozidla, který nám o jeho dynamických vlastnostech může říct více – a čím dynamičtější vůz, tím vyšší riziko havárie. Pro správné porovnání všech nabídek musí mít „povinné ručení kalkulátor“ údaje o výkonu i o objemu motoru vozidla.

-          Váš věk – pojišťovny „se bojí“ mladých nevyježděných řidičů, proto jim často připočítají přirážku za jejich nezkušenost – mladí řidiči totiž způsobují nehody častěji.

-          Předchozí průběh vašeho pojištění – Nejdůležitější parametr, díky kterému můžete získat slevu až 60 %, nebo také přirážku 150 %. V praxi je rozdíl následující – při základní sazbě 6 000 Kč ročně má dobrý řidič cenu jen 2 400 Kč, ale pirát silnic 15 000 Kč.

-          Používání zimních pneumatik – pokud chcete u některých pojišťoven pár procent ušetřit, můžete přislíbit využívání zimních pneumatik po celou zimu.

-          Bydliště – některé pojišťovny zohledňují i velikost vašeho bydliště, protože ve velkých městech je pravděpodobnost nehody vyšší.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Pokud uvažujete o změně, nejsnáze vám vypočte cenu za povinné ručení kalkulátor, který není závaznou nabídkou, ani za něj nic neplatíte.