Jednou z povinností řidičů je platit pojištění svého vozu. Povinné ručení je nejenom zákonem nařízené, ale také užitečné – i přesto je snaha o co nejnižší cenu povinného ručení naprosto oprávněná. Většina řidičů přitom stále platí předražené povinné ručení.

Povinné ručení je vysoce konkurenční produkt

V posledních letech se pojistné za povinné ručení dostalo, dle pojišťoven, na absolutní minimum. Může za to tvrdý konkurenční boj, ke kterému výrazně přispívá i internet. Proč je tomu tak? Internet znamená informace a větší pojišťovny už se nemohou spoléhat na slepou důvěru svých klientů.

Lidé stále častěji využívají srovnání cen povinného ručení, ať už jakoukoliv metodou. A je zřejmé, že (zejména v době velkých úspor) si řidiči raději vyberou levnější nabídku oproti té dražší, obzvláště pokud je cena vyšší bezdůvodně.

Jak na srovnání cen povinného ručení

V zásadě máme dvě možnosti – buď si porovnáme nabídky jednotlivých pojišťoven ručně, po jednom, nebo automaticky a to všech najednou. Právě druhá varianta je hřebíčkem do rakve mnoha předraženým povinným ručením – lidé dnes mají k dispozici takové nástroje, které během vteřin odpoví na otázku, která pojišťovna je pro danou osobu a vozidlo nejvýhodnější.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Srovnání cen povinného ručení navíc přináší i další výhody – tuto službu poskytují zpravidla takzvané „srovnávače povinného ručení“, tedy společnosti, které nejenom že nám nabídky porovnají, ale také řidičům rovnou nabízejí i sjednání povinného ručení. Vystupují tedy jako prostředníci mezi pojišťovnou a klientem, a díky jejich exkluzivním smlouvám s pojišťovnami jsou ceny srovnávačů nižší, než ceny rovnou od pojišťoven.

Srovnání cen povinného ručení se tedy vyplatí hned 2x:

-          Snadno si vybereme nejlevnější pojišťovnu pro nás a náš vůz (nedá se totiž určit univerzálně nejlevnější pojišťovna, protože každý pojistné počítá jinak).

-          Cena bude oproti sjednání na pojišťovně ještě nižší (až o desítky procent).