Pro změnu povinného ručení nás může motivovat hned několik věcí. Můžeme najít lepší nabídku, nebo nás pojišťovna zklamala a chceme vyzkoušet služby nějaké jiné. Měnit pojišťovnu je poměrně snadné a lze to učinit zpravidla jednou do roka. My se v tomto článku zaměříme na to, kdy lze změnu provést a jak si vybrat snadno a správně novou pojišťovnu.

Změna k výročí

Nejčastější je změna povinného ručení provedena k výročí stávajícího pojištění. Uvedeme si to na příkladu – jestliže nám povinné ručení začalo 1.června 2011, můžeme ho zrušit k 31.květnu 2012, ale pozor – písemnou výpověď smlouvy musíme pojišťovně dodat nejpozději 6 týdnů předem. Pokud to neuděláme, bude se od nás očekávat, že zaplatíme pojistné na další rok a budeme muset setrvat u stávající pojišťovny.

Změna do dvou měsíců od sjednání

Jako můžeme vrátit zboží, jehož nákup jsme si rozmysleli, můžeme si rozmyslet i sjednání povinného ručení – můžeme například narazit na lepší nabídku, nebo zkrátka nedojde k plánovanému nákupu vozidla.

Povinné ručení lze tedy vypovědět do 2 měsíců od jeho sjednání.

Jak vybrat pojišťovnu

Největší motivací pro změnu bývá cena, následována kvalitou poskytovaných služeb a nespokojeností s jednáním stávající pojišťovny. Hledáte-li pojišťovnu s nízkou cenou povinného ručením, můžeme vám doporučit kalkulátory, které vám snadno a rychle vypočítají ceny pro všechny pojišťovny.

  • Srovnejte si povinné ručení velmi rychle do 3 minut
  • Vybete si to nejlevnější povinné ručení v Česku
  • Pro porovnání povinného ručení vyplňte údaje do následujícího formuláře

Změna povinného ručení pak znamená, že ročně ušetříme až několik tisíc korun. Samozřejmě, v dnešní době je samozřejmostí, že při přechodu k jiné pojišťovně neztratíme náš bonus za bezeškodné období, respektive neztratíme rozhodnou dobu pro určení bonusu, protože samotnou výši slevy počítá každá pojišťovna trochu jinak – zatímco některé pojišťovny nám po 10 letech dají bonus 50 % a výš ani ň, tak jiné nabídnou po 7 letech slevu 60 %, což už je výrazný rozdíl.